Монтаж та встановлення внутрипідлогового конвектора

Монтаж і установка внутрипідложних конвекторів це одне з найперших питань перед тим, як почати вирішувати питання про покупки вбудованого в підлогу конвектора в цілому. Так є багато питань про особливості установки, габаритних розмірах, глибини конвектора в підлогу, чи буде взагалі можливо встановити конвектор. Тому в даній статті ми спробуємо відповісти на найпоширеніші питання, які нам задають наші клієнти. Ми розділили нашу статтю на кілька пунктів.

Установка внутрипідлогового конвектора вважається досить нескладним процесом, який можна здійснити як за допомогою професіонала, так і самостійно. Перед початком установки вбудованого в підлогу конвектора потрібно уважно вивчити інструкцію по монтажу і використання опалювального приладу і ретельно дотримуватися всі прописані рекомендації. Від правильності установки залежить не тільки ваша безпека, зовнішній вигляд приміщення, але і термін служби конвектора. Залежно від приміщення і розмірів віконного простору, вибирається оптимальне розташування конвектора: на підлозі, на стіні, всередині статі, всередині стіни, в сходинках, в віконному просторі (під підвіконням). Першим завданням є вибір правильного місця: зручного, безпечного і дозволяє використовувати можливості конвектора по максимуму. Необхідно пам'ятати, що конвектори можна встановлювати під вентиляційними отворами, за шторами, жалюзями, дверима, ширмою.

Ніша длі підлогового конвектора

Впершу чергу необхідно розуміти як і яку нішу для самого внутрипідложні конвектора треба підготувати. У кожного конвектора є певні габаритні розміри, глибина короба, довжина і ширина. Часті питання наскільки ніша повинна бути більше ніж точні розміри короба, а особливо найчастіше питання це по глибині.

Глибина монтажної ніші - повинна забезпечити правильну установку декоративних грат і достатню конвекцію в теплообміннику. Прилад повинен виступати або перебувати нижче рівня підлоги не більше, ніж на 1 мм. Зазор на посадку 10-15 мм.

Зазор на посадку 10-20 мм.

Ширина монтажної ніші - ширина короба конвектора + зазор на посадку 30-50 мм. Для того щоб була нормальна можливість зафіксувати короб цементуючим розчином, а також при необхідності відрегулювати висоту короба регулюючими болтами і підвести нормально підлогове покриття.

Довжина монтажної ніші - довжина також як і ширина, береться зазор на установку 30-50 мм. для зручності монтажу, і особливо підключення з однієї зі сторін. Як правило з боку підключення залишають трохи більше місця.

Зазор на посадку 30-50 мм.

При монтажі приладів призначених для вологих приміщень або конвекторів-кондиціонерів до відведення нижньої частини короба приєднується дренажний трубопровід. При цьому необхідно забезпечити монтаж короба під ухилом 1-2 градуси в сторону патрубка, що забезпечить більш повне усунення вологи з короба приладу.

Внутрипідложні конвектори в комплекті містять спеціальні опорні ніжки і регулюють болти, якими прилад кріпиться до підлоги. Процес монтажу дуже простий: ніжки закріплюються на чорновому поле, після чого планка висота конвектора регулюється за допомогою регулюючих болтів. У різних виробників +/- схема кріплення схожа, але є іноді відмінності.

View the embedded image gallery online at:
https://svit-konvektoriv.com.ua/montaj#sigProId6f072e04d6

Так як стінки і дно короба не призначені для перенесення навантаження, перш, ніж приступите до заливання короба ізоляційним матеріалом, упевніться, що встановлені распорочние пластини і захисні планки, які закривають потрапляння сміття в конвектор. Ну і звичайно не забудьте їх зняти після монтажу приладу.

В процесі монтажу заборонено потрапляння будівельного сміття в корпус приладу (вентилятори, теплообмінник), так як це може привести до поломки вентилятора і зниження теплової потужності теплообмінника.

Рекомендується при установці конвектора під вікном дотримуватися відступ в межах 10-15 см. Для того що б не стояти на шляху у теплового потоку штори або гардини рекомендують підлаштовувати під конвектор, а не навпаки. Конвектор повинен виконувати свою основну функцію відсікати холодне повітря і прогрівати приміщення і як би нам не хотілося його заховати за красивими шторами-робити це не варто.

Підключення конвектора

Гідравлічне підключення

Існує два варіанти підключення до системи опалення: це гнучке і жорстке. У кожного виду свої переваги.

Гнучке підключення - з'єднання дає можливість виконати бокове підключення, спрощує прибирання самого конвектора. У конвекторах де є можливість піднімати теплообмінник, це дуже зручно для чищення конвектора від пилу і бруду.

Жорстке підключення - вважається більш надійним через використовуваних матеріалів при підключенні. Але в даному випадку важче виробляє уюорку внутрипідложні конвектора, так як немає можливості підняти теплообмінник.

View the embedded image gallery online at:
https://svit-konvektoriv.com.ua/montaj#sigProId61de7c6d05

Електричне підключення

Ви вибрали конвектор з вентилятором, тоді потрібно врахувати такий момент, як підключення до електричної мережі. Так як вентилятори, що використовуються в конвекторах зазвичай 12 В, а в мережі 220, то необхідно придбати модуль конвектора (трансформатор). За допомогою модуля здійснюється управління кімнатним термостатом і навпаки. Кімнатний термостат вимірює температуру в приміщенні за допомогою вбудованого датчика і підтримує її значення на рівні заданої величини. Паралельно з цим він може керувати сервоприводами і плавно регулювати швидкість обертання вентілятора.У деяких виробників передбачена можливість укладання трансформатора в короб з конвектором, що спрощує роботи при його установці.

Вентилятор, ближче або далі від вікна?

Положення вентилятора стосується систем радіатора по відношенню до віконного отвору залежить від цільового призначення приладу. Якщо конвектор встановлюється тільки як теплова завіса, вентилятор повинен розташовуватися ближче до приміщення, і направляти потік теплого повітря на скління. Якщо основна функція впольного конвектора - обігрів приміщення, то вентилятор необхідно встановлювати ближче до віконного отвору, щоб він холодне повітря від скління направляв через теплообмінник в кімнату.

Ми рекомендуємо завжди встановлювати вентилятор ближче до скління. Завдяки збільшеній потужності цих приладів в такому положенні вони будуть справлятися з обома функціями: і обігрів, і відсікання холодного повітря.

Відступи від стін і вікна

Виробники рекомендують відступати від вікна 10-25 мм., В залежності від інтер'єру. Тут необхідно вписатися в цей ліміт, а як саме це вирішувати клієнту, спираючись більше на дизайн інтер'єру. Від стін також необхідно відступати 10-20 мм., В першу чергу для зручності монтажу та подальшої експлуатації вироба.

Декоративні решітка для конвектора

Вибираючи грати до конвектора стає питання дерев'яна або алюмінієва. Насправді все залежить від індивідуальних переваг. Хотілося б підкреслити, що дерев'яні решітки виготовляються тільки з натурального дерева. Для запобігання решітки, виготовленої з дерева, рекомендується застосовувати обкурення або лакування. Алюмінієві решітки вважаються більш зносостійкими, так як додатково проходять процес аннодірованія. Всі решітки витримують навантаження від 40 кг на одну планку. Єдиний момент, так це те, що дерев'яні грати більш схильна зовнішнього зносу, тобто більш видно будуть затирання від ходьби по ній.

View the embedded image gallery online at:
https://svit-konvektoriv.com.ua/montaj#sigProId6bfc64456c

Декоративні рамка

Багато виробників пропонують обрамлення конвектора, це необхідно в першу чергу для того щоб закрити стики, часто плиточники не зовсім ідеально підводять плитку до конвектора і залишаються зазори і щілини, ось в таких випадках і встановлюється обрамлення. Воно буває двох видів: U-образне і F-образне. U-образний менш помітне, тому що не лягає на підлогове покриття. F-образне лягає зверху і буває шириною 1-2 мм, тим самим повністю приховує стик між конвектором і підлогою, але в такому випадку решітка трохи вище підлоги, тобто утворюється невеликий підйом. Якщо ж без рамки, то підлогу, конвектор і решітка на одному рівні.

Фото та відео галерея

 

Відео

Більше

Публікації

Більше